Jdi na obsah Jdi na menu

O reportáži TV NOVA

17. 7. 2017

Vendula Studená, která se přípravy i vlastního televizního natáčení 13. 7. 2017 zúčastnila, popsala některé podrobnosti, jak reportážní příspěvek pro Televizní noviny vznikal:

 

Ve čtvrtek 13. 7. 2017 nás v muzeu navštívila TV Nova, konkrétně Aleš Vašíček s kameramanem, kteří měli zájem natočit krátkou reportáž do Televizních novin a také nějaký materiál pro pořad Víkend. Reportáž byla odvysílána v dnešních hlavních Televizních novinách, v magazínu Víkend by reportáž měla být odvysílána někdy v září nebo v říjnu s tím, že by měla být mnohem obsáhlejší, než dnešní vstup. Pan Vašíček jezdí po bunkrech na bývalé Pražské čáře, jejíž je pevnost v Sazené součástí, protože o opevnění v pohraničí má povědomí většina tuzemské veřejnosti, avšak bývalá Pražská čára zase až tak notoricky známá není, možná i vzhledem k tomu, že těch pevností se nedochovalo zdaleka tolik, jako kolem hranic. Natáčení trvalo cca 1,5 hodiny. Nejdříve jsme si jen tak popovídali a domluvili se, jak vše bude probíhat, převyprávěli stručně historii jak obecně, tak konkrétně pevnosti v Sazené, mezitím si kameraman připravoval kameru, Aleš Crha pak dostal port a začalo se. Nejdřív jsme se prošli kolem bunkru a ukázali si objekt zvenku, poté pan Vašíček udělal s Alešem rozhovor venku a nakonec šli dovnitř pan Vašíček, kameraman, Aleš Crha a Dušan Srba, kde proběhla víceméně klasická prohlídka objektu. Poté jsme se ještě chvíli bavili venku, než vše uklidili jak oni, tak my. Doporučili jsme jim ještě další objekty, které by se podle nás mohly v magazínu Víkend objevit vzhledem k jejich unikátnosti a předali jsme kontakty na kolegy z těchto pevností. Pak jsme se rozloučili a pánové odjeli. 

Dnešní  reportáž byla krátká a netýkala se zdaleka jen Sazené. Pánové to avizovali předem, že do Televizních novin mohou dát maximálně 2 minuty. V pořadu Víkend by to mělo být o něco více, někde kolem 7 minut, avšak předpokládám, že to bude opět reportáž o vícero objektech. Vnímáme to jako dobrý projekt, o osvětu se snažíme všemožnými prostředky a toto vnímáme nejen jako propagaci Sazené, ale jako osvětu vůbec, což si klademe za cíl dlouhodobě.

 

 

 

V. Studená