Jdi na obsah Jdi na menu

7. březen: Za zdravím na venkov

7. 3. 2018

       Mnozí lidé ve městech se dusí v nezdravém zakouřeném ovzduší a často vážně uvažují, že se odstěhují na venkov, kde je vzduch čistý a jiskřivý. A někteří tuto svoji touhu dokonce realizují.

          I Sazená, rozložená v krásném údolí podél Bakovského potoka, může být příkladem  krásného venkovského prostředí. Bohužel, mnohdy jen může, ale skutečnost je diametrálně odlišná. Nevím, čím někteří naši spoluobčané topí, ale to, co vychází z jejich komínů, je naprosto úděsné. Zvláště když panuje inverze a vzduch se v údolí moc nepohybuje, jde občas o zničení dýchacích cest.

img_20180220_134123.jpg

       Je v této souvislosti zajímavé, že to zamoření způsobuje vlastně jen několik domů a jejich obyvatel. Přiložené obrázky samozřejmě nezachycují všechny, ale podstatnou část z nich určitě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Spoluobčan - Čisté ovzduší

20. 3. 2018 18:40

Vážený pane spoluobčane, jsem si jistý, že i malé dítě ví, že při roztápění kotlů na tuhá paliva, se z komínů line kouř.
Samozřejmě nepochybuji o vaši inteligenci, jen vás prosím o obohacení vašich dosavadních informací. A rozhodně mi přijde velmi neslušné tímto způsobem hanit spoluobčany vesnice, ve které bydlíte.
Možná by se slušelo se s nimi rozumně domluvit a získat povolení, zda můžete používat fotografie jejich osobního majetku.
Čistému ovzduší fandím. Mějte se pěkně.

Votruba Rudolf - Re: Čisté ovzduší

6. 4. 2018 11:50

Několik poznámek ke komentáři "spoluobčana":
- slušný člověk se nestydí pod svůj názor podepsat,
- roztápění kotle není proces, který by trval několik hodin a nezamořil by několik kilometrů čtverečných,
- fotografie kouřícího domu není chráněný osobní údaj, který by vyžadoval souhlas znečišťovatele ovzduší se zveřejněním.