Jdi na obsah Jdi na menu

24.11. František Zaus slavil devadesátku

10. 12. 2018

Rodák ze Sazené František Zaus, který sice v současnosti bydlí na Moravě, oslavil 24. listopadu krásné životní jubileum - 90 let.

img_20181201_143123.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A přestože od rodné vesnice bydlí tak daleko, na Sazenou stále a rád vzpomíná. I to bylo inspirací pro členy jeho rodiny, kteří sem tajně přijeli, aby pořídili několik fotografií míst, která znali jen z vyprávění. A pro Františka z nich připravili narozeninový dárek - fotoknihu.  Dále cituji z dopisu, který tu událost popisuje: "Nápad s dárkem ve formě fotek ze Sazené vyšel stoprocentně. Od předání fotek, knížek a blahopřání ze Sazené se na oslavě nemluvilo téměř o ničem jiném Děda nejdříve nechápal, kde jsme k fotkám přišli, jak jsme to udělali. Překvapení veliké. No a pak jenom povídalo, vzpomínalo a zase povídalo. Bylo to bezvadné. Dozvěděli jsme se tím pádem spoustu pro nás nových životních příběhů, na které by se možná, nebýt této akce, asi nikdy nedostalo. Jak např. uviděl fotku jezírka s Antoníčkem, celý se rozzářil a vzpomínal, jak se tam chodívalo. Líbilo se mu, jak je to pěkně upravené."

img_20181201_140515.jpg

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Protože František Zaus je přes svůj věk stále ještě velice čiperný a dokonce běžně navštěvuje Internet, musel jsem se zveřejněním této informace počkat, až proběhnou oslavy, aby se něco neprozradilo předem.

Vzpomínám i na to, jak Sazenou navštívil před deseti lety a potom znovu v roce 2011, kdy se na akci Sazeňák 2011 potkal s mnoha svými přáteli z mladších let.

Co říci na závěr. Za sebe a jistě i za vás všechny přeji oslavenci ještě hodně spokojených let života. A už se těším, jak na těchto stránkách zveřejním blahopřání k jeho stovce. A sobecky přiznávám, že i proto, že za deset let nebude o těch deset víc jen jemu, ale i mně.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář