Jdi na obsah Jdi na menu

20. 12. Jednání o sochách na most

21. 12. 2018

       Po dlouhém vyjednávání se na sazenském obecním úřadě uskutečnilo jednání všech, kteří mají co mluvit a rozhodovat o pořízení a umístění soch na sazenský most. Zúčastnili se zástupci:

- Středočeského kraje, který je majitelem mostu,

- KSÚS, která jako správce komunikací kraje o most pečuje,

- Národního památkového úřadu,

- Městského úřadu Slaný,

- Obce Sazená.

img_20181220_104707---kopie.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

I když na počátku to vypadalo, že o tak složité záležitosti vlastně není ani možné se rozumně dohodnout, dobrá věc se podařila. Bude to sice ještě "běh na dlouhou trať", ale všichni přítomní se shodli, že sochy je třeba na most doplnit a také se dohodli, jak se k tomuto cíli dostat.

       Další postup bude zhruba takový:

- Sochy pořídí a na most umístí obec Sazená se souhlasem vlastníka a správce mostu,

- K zajištění prostředků na zhotovení soch bude vypsána veřejná sbírka,

- Budou osloveni trvale i přechodně bydlící občané Sazené i podnikatelé v obci a jejím okolí, aby na tento záměr podle svých možností přispěli; asi tak, jako před mnoha lety   lidé přispívali na stavbu Národního divadla,

- Národní památkový úřad ve spolupráci s obcí připraví záměr, jaké sochy budou zhotoveny, v jakých sochařských dispozicích (sloh, materiál, rozměry, atd.) a také, jak bude zadáno výběrové řízení na jejich zhotovení.

whatsapp-image-2018-12-23-at-21.01.27.jpeg

*****************************************************************************************************************************************

I když už jsem shromáždil celou řadu obrazových a písemných materiálů , které dokumentují stav mostu v minulosti, obracím se tímto na nejširší veřejnost, aby každý, kdo ještě nějakou fotografii, pohlednici, novinový článek nebo jiný dokument má, případně ví o někom dalším, aby mi k přípravě záměru takový dokument k okopírování zapůjčil.

Přispějete tím k realizaci dobré věci. 

A prosím - ozvěte se co nejdříve!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář