Jdi na obsah Jdi na menu

30.12. Stanislav Veverka zemřel

31. 12. 2018

       Konec roku přináší většinou vzpomínání a uvažování. Lidé si připomínají, jaký ten uplynulý rok byl, co přinesl a odnesl. A také přemýšlejí a odhadují, co přinese ten rok příští.

       Někdy se to ale zaplete tak, že při tom vzpomínání najednou jako blesk z čistého nebe přijde něco nečekaného. Je tomu jen něco málo přes měsíc, co jsme si připomněli krásné osmaosmdesáté narozeniny nejstaršího sazenského mužského obyvatele - Stanislava Veverky. A najednou je tady smutná zpráva, že pan Veverka zemřel. Kdo to je, nebo vlastně teď už - kdo to byl, nemusím nikomu ze sazeňáků vysvětlovat. Znali jsme ho všichni, ať z jeho dlouholetého působení ve vedení obce, nebo jako vždy čiperného a usměvavého souseda.

       Před pár dny jsem ho s obdivem sledoval, jak si to rázoval po velvarském náměstí, sice trochu přihrbený a s pomocí hole, ale jeho tempu by mnozí mladší nestačili. A najednou jsem včera viděl blikající sanitku, která mířila někam na Brčkov a ve snu mě nenapadlo, že se jedná právě o něj.

       Stejně jako já, má na něj každý z obyvatel Sazené  jistě svou osobní vzpomínku. Sám z vlastní zkušenosti vím, že při výkonu veřejné funkce nemůže člověk dělat jen věci populární a takové, které by se líbily každému. Ale jistě  si všichni Stanislava Veverku budeme připomínat jako člověka, který pro své spoluobčany udělal velice mnoho dobrého. 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář