Jdi na obsah Jdi na menu

10.8. Kdy se bude chodit a jezdit po mostě?

10. 8. 2018

      Tak to ještě není úplně jisté. Jisté ale je, aspoň podle vedoucích pracovníků stavby, že finální předání staveniště od zhotovitele  (STRABAG)  investorovi (KSÚS) se uskuteční v neděli 16. září 2018. Jinak by hned od toho dne začal zhotovitel platit penále a na to podle jeho slov nemá nejmenší chuť.

      Ale jako každá větší stavba, i takto rozsáhlá oprava mostu, musí mít vydané stavební povolení a před jejím schválením k provozu musí být provedena kolaudace. Už teď se připravuje všechny podklady a doklady, aby stavební úřad měl vše podle předpisů včas k dispozici. A jakmile stavební úřad vydá kolaudační rozhodnutí, provizorní lávka se uzavře a most se otevře.

       Dopravní značkou na něm bude nařízena snížená rychlost 30 km/hod  a už nyní se jedná o tom, aby byl zřízen trvalý kamerový dohled. Aby tedy byl přehled, zda se stanovená rychlost dodržuje, jestli řidiči berou ohled na chodce, kteří jinudy jít nemohou a taky - aby i případní vandalové si nechali zajít chuť na ničení a poškozování státem chráněné historické památky.

*******************************************************************************************************

     Rychlý postup finálních prací zaznamenává každý, kdo po mostu nebo v jeho okolí prochází. Už se žulovými kvádry dláždí prostory pod mostními oblouky (budou vydlážděny všechny čtyři.

img_20180809_100739.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      img_20180808_100258.jpg Na vozovce je navezena drť potřebné frakce, aby i do ní mohlo být položeno kamenné dláždění.   Také cihelné pokrytí poprsních (bočních) zídek je už vyzděno a bude se provádět jeho spárování a opatření kovovým bezpečnostním zábradlím.

Na své dokončení čekají také podstavce pod sochy, a na manipulačním místě na staveništi už jsou uloženy kamenicky vypracované prvky, které byly na zakázku vyrobena namísto zničených ve specializované kamenické dílně.

 

A na vozovce už se také začalo s dlážděním, tak i povrch, po kterém budeme jezdit a chodit bude brzy v definitivní podobě.

img_20180815_075401.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář