Jdi na obsah Jdi na menu

22.8. Procházka po mostě už bude! (doplněno 24.8.)

22. 8. 2018

     Postup prací na mostě je takový, že některé závěrečné termíny už jsou (skoro) definitivní. Tak například už dnes je téměř jasné, že ve středu 5. září bude uzavřena provizorní lávka pro pěší a na mostě bude vymezen prostor, kterým budou mít chodci možnost přejít z jedné strany na opačnou. Vozovka už je celá vydlážděná a vibrací zpevněná.

Také budou provedeny asfaltové nájezdové plochy na obou stranách mostu - asfaltování by mělo proběhnout v pondělí 3. září.

 

img_20180822_075641.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

       Také odrazové chodníčky po okraji vozovky, které mají zabránit nárazům vozidel do poprsní zídky, už jsou těsně před dokončením.

img_20180822_110511.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

       Po pravé straně vozovky ze směru od Velvar bude před mostem svisle usazen  masivní žulový "patník" o výšce cca 1metr nad terénem, který by měl odradit řidiče s nadměrně širokým vozidlem, aby hned při vjezdu na most poničil jeho konstrukci.

img_20180822_110858.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Připraveny jsou na staveništi i pískovcové podstavce pro sochy, které (jak pevně věřím) poslouží pro umístění zbylých čtyř skulptur, jakmile jejich obnova bude realizována.

img_20180822_113059.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A v pátek 24. 8. ráno už jsou na mostě na starých podstavcích dvě původní sochy, respektive jejich kopie. A jsou osazeny i nově vyrobené podstavce pro sochy zbývající. Zde je třeba ještě dokončit zednické a kamenickém práce, aby podstavce byly  v definitivní podobě.

img_20180824_080740---kopie.jpg

 

      

 

 

 

 

 

 

 

       Zatím ne zcela je dořešena problematika výroby zábradlí, které na mostě musí být z bezpečnostních důvodů umístěno. Jistě už jste zaznamenali, že byla odmítnuta původní varianta, že by zábradlí bylo vyrobeno z nějakého plastového průhledného materiálu (plexiskla, polykarbonátu). Definitivní řešení je zábradlí z kovu, který bude odolný proti korozi (zinkovaný) a navíc opatřený černým matným nátěrem.

A tak nezbývá než potvrdit, že:

Dokončení stavby a její předání investorovi (KSÚS) je pevně stanoveno na neděli 16. září a hned následující den by měla proběhnout kolaudace.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář