Jdi na obsah Jdi na menu

8. 8. Krádež na stavbě

10. 8. 2018

       Vím o tom z doslechu už zhruba měsíc, ale teprve při posledním kontrolním dnu jsem si u stavbyvedoucího ověřil, že na stavbě mostu opravdu došlo k rozsáhlé krádeži.

       Na pozemku, přiléhajícím ke stavbě, jsou průběžně skladovány různé stavební materiály a přípravky, které se stavbou souvisí. Uskladněno tam bylo mimo jiné i dřevo, které bylo předtím použito jako výdřeva a výztuha  při opravách mostních oblouků. Ale neznámý pachatel (nebo pachatelé) ukradli přibližně čtyři kubíky kvalitního dřeva a k tomu přibrali kromě jiného i několik nádob s velmi drahými chemickými přípravky, které se používají ke zpevnění a ochraně kamenného zdiva.

img_20180523_112324---kopie.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

I l u s t r a č n í     f o t o

 

       Krádež se stala v nočních hodinách a vůbec není jasné, jak pachatelé o předmětu krádeže zřejmě dobře věděli, jak se do uzavřeného prostoru dostali a také čím a jak mohli zcela nepozorovaně tak velké množství materiálu odvézt. Ze způsobu krádeže je nanejvýš pravděpodobné, že to nebyl nikdo cizí, ale nejspíš někdo ze sazenských občanů.

       Stydím se, že zde mezi námi žije někdo, kdo je takového svinstva schopen. Stydím se podívat do očí stavbařům, kteří tady pracují v tom strašném vedru i o sobotách a nedělích a kteří po takové události musí mít dost nepěkné mínění o tom, mezi jakými lidmi se tu pohybují.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aleš Crha - Není to poprvé..

20. 8. 2018 16:05

Není to poprvé, kdy by sazenští přistoupili na nabídku výhodné koupě. Sazená kronika eviduje zápis z roku 1939 či 1940, kde je výzva četnické stanice, aby lidé vrátili vše k betonových krytů, co od Němců koupili. Jestli se něco po této výzvě vrátilo, se už ale zde neuvádí...
To ale spíše pouze na zlehčení situace :-)