Jdi na obsah Jdi na menu
 


Necháme si to líbit? O kácení v Mičíně

       Mám takovou představu, že když se někoho na něco slušně zeptám, měl by mi také slušně odpovědět. Tedy především odpovědět na to, na co se ptám. A nikoliv jako v jistém televizním programu s názvem "Ptejte se mě na co chcete, já vám co chci odpovím." Ale realita je často dost odlišná.

       Řada lidí chtěla vědět, jak to bylo s vykácením aleje podél silnice k Nové Vsi. Ptát se v takovém případě v prezidentské kanceláři by bylo asi trochu od věci a tak jsem dotaz mířil na nám příslušný cestmistrovský úřad.

       A musím konstatovat, že odpovědi mi připadaly, mírně řečeno, hodně podivné. A teď je i na vás, abyste se vyjádřili, zda své dotazy mám opakovat o stupínek výše a nebo se spokojit s tím,   že si z nás někdo dělá dobrý den. Posuďte sami - otázky a odpovědi:

Otázka:   Přenosné dopravní značky už sice zmizely, ale okolo silnice zbyla ještě spousta ořezaných větví; kdy se předpokládá, že budou odklizeny. Bude prostor po vykácení starých vrb nějak revitalizován - myslím tím výsadbu nových stromů, případně odstranění křoví, apod.

Odpověď: Pozemky po kácení budou uklizeny a vyčištěny. Do budoucna se počítá s výsadbou nových stromů.

Otázka: podle zbylých pařezů byla většina stromů v celkem dobré zdravotní kondici, jak se k takovému kácení vyjádřil příslušný orgán životního prostředí.

Odpověď: Stromy byly vykáceny mimo jiné i se souhlasem obce Sazená.

   Poznámka: Nevím, jak obec souhlas vyjádřila, v každém případě musí být vydáno rozhodnutí podle správního řádu a k tomu je oprávněn pouze orgán ochrany přírody po dohodě se silničním správním úřadem. To, co bylo vykáceno, bylo ve smyslu zákona stromořadí (cca 20 vzrostlých stromů), tedy významný krajinný prvek, který má podle zákona o ochraně přírody zvláštní ochranu.

Otázka: Pozemky, na kterých se kácelo, nejsou podle katastru nemovitostí (pravděpodobně)  ve vlastnictví KSÚS (resp. kraje); byla akce nějak projednána a odsouhlasena s vlastníky?

Odpověď:  Žádná

Otázka: Jaké množství dřeva bylo vytěženo a jak s ním bylo naloženo.

Odpověď: Dřevo bylo zlikvidováno.

Poznámka: V den kácení projelo obcí několik vysokokapacitních návěsů s dřevem, které údajně skončilo na skládce Uhy. 

***************************************************************************************************************************

A nechám na samotných čtenářích těchto řádků, aby vyjádřili svůj názor, zda si to máme nechat líbit, či se ozvat.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář