Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROSINEC 2017

1. 12. 2017

1. Prosinec   Zaměstnanci obce zabudovali odvodňovací kanálek u výjezdu ze sazenské Zlaté uličky. A hned se ozvali kritici, že tak provedená úprava vůbec nic neřeší. Tak si budeme muset počkat na první větší déšť, ten stavbu prověří.

img_20171201_081100.jpg

 

 

 

Dokončeno bylo také parkoviště pro osobní automobily před domem č.p. 76. Ale už někteří čiperní motoristé nepochopili, že se dá pohodlně najet ze silnice a  rozjezdili zeminu na zadní straně parkoviště u domů.

img_20171201_081233.jpg 

2. prosinec  Tradiční lampionový průvod a rozsvěcení vánočního stromu (další obrázky ve fotogalerii - nově doplněny fotografie Markéty W.)

Od mariánského sloupu a zvoničky se v sobotu navečer vydal lampionový průvod přes most k obecnímu úřadu.

img_6796.jpg

A tam následovaly další tradiční předvánoční obřady. Nejdříve děti zazpívaly koledy a potom se rozsvítil vánoční strom. Kdo měl zájem, mohl si zakoupit vánoční věnce a svícny, které děti vyrobily. A pro zahřátí se prodával vánoční svařák.

 

6. prosinec  Vánoční výzdoba  V tomto čase se adventní výzdoba objevuje všude kolem nás. Není to jen vánoční stromek před obecním úřadem, ale také v oknech a zahrádkách si lidé vytvářejí hezká zákoutí.

vanoce-cp-103_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upozornili mě zaměstnanci obce, že krásný betlém lze vidět před domem č.p. 103. 

Tak pokud vyrazíte na předadventní vycházku, nezapomeňte se jít podívat.

 

7. prosinec - televize v obci  Právě tato kronika, kterou můžete sledovat na Internetu, vyvolala zájem televizního publicisty Ivo Bystřičana.

televize_1.jpg

Tento už renomovaný autor vytváří pro Českou televizi dokumentární seriál o obecních kronikách. Jedna z prvních obcí, do kterých zavítal, byla právě Sazená. Prohlédl si obec, která se mu velmi líbila, prostudoval staré kroniky i jejich novodobé vydání (stále ještě je na obecním úřadě k zakoupení) a samozřejmě se zajímal i o kroniku soudobou.

Pro svůj pořad natáčel krátké rozhovory se starostkou obce i kronikářem.

televize_2.jpg

Až bude televize jeho pořad uvádět, budete samozřejmě jako první upozorněni.

8. prosinec Nová technika na obci  Dnešního dne ořezávali před stodolami na Malé straně zaměstnanci obce přerostlé a převislé větve z líp. A k likvidaci ořezu používali drtičku, kterou jsem nikdy předtím ještě v akci neviděl. Ale dozvěděl jsem se, že drtička je tu už asi tři roky, ale zatím se všichni báli jí používat.

img_20171208_114040.jpg

Tak teď už snad nastaly pro tuto mechanizaci lepší časy.

img_20171208_114052.jpg

9. prosinec__ Předvánoční setkání u bunkru  

V tradičním čase se u sazenského "pevnostního objektu" sešla spousta uniformovaných a dobově krojovaných příznivců vojenské historie. Objekt ve mlýně tentokrát otevřen nebyl, ale i tak kolem něj obcházela spousta zvědavců.

img_6846.jpg

 

Vařil se oukrop a podávaly další pochoutky pro nasycení a hlavně zahřátí všech příchozích. 

img_6844.jpg

 

9. prosinec - MIKULÁŠ  Pro všechny děti, ale i jejich rodiče a prarodiče uspořádala obec v sobotu na velkém sále mikulášskou zábavu.

Děti samy si připravily zajímavý program se zpěvem a říkánkami. img_6859.jpg

A potom už přišel hlavní bod programu - Mikuláš se svou družinou andělů a čertů.

img_6919.jpg

A samozřejmě následovalo kolečko kolem sálu s básničkami, písničkami a rozdáváním dárků.

img_6928.jpg

A tentokrát - mimořádná porce fotografií

ve FOTOGALERII!!!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář