Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2017

1. 9. 2017

4. 9. Zajímavá událost v Sazené  Když se na pátku tohoto měsíce img_20170904_174009.jpgobjevily na několika místech kovové sloupky, málokdo asi tušil, k čemu jsou určeny.  Na dopravní značka to nevypadalo umístěním ani velikostí sloupku, jiných možností se moc nenabízelo.

 img_20170907_180004.jpg      Ale za několik dnů byl jasno.  Na sloupcích se   objevily koše, jaké mnozí znají z měst - určené na psí exkrementy. V Sazené věc naprosto neobvyklá, ale podle (nejen mých) zkušeností, docela potřebná. Sám pejska mám a jsem při ranních i odpoledních vycházkách zvyklý po něm jeho výkony uklízet, ale často mi připadalo, že jsem s tím dost osamocený.

Na koších jsou umístěny i papírové sáčky s kartonovou lopatičkou, aby manipulace se někomu "neeklovala."img_20170907_180552.jpg

Zatím jsou v Sazené takové koše dva a o počtu a umístění dalších se ještě jedná.

Sám jsem zvědav, jak se tato  novota ujme.

 

 

24. 9. Televize NOVA  Tato televizní stanice zřejmě našla zalíbení v sazenském pevnostním muzeu. Letos již podruhé zavítala do naší obce a natáčela příspěvek do oblíbeného pořadu VÍKEND. Tentokrát se televize zaměřila hlavně na objevování rekonstruovaného objektu opevnění Pražské čáry v sazenském mlýně. Od pevnostního muzea mám přislíbené fotografie a snad i nějaké podrobnosti, kterém by se zde měly brzy objevit.

letak-20--20sazena.jpg

 

A tato událost bude mít ještě pokračování.

Sazeňáci, kteří mají vše tak říkajíc "pod nosem" by si takovou událost neměli nechat ujít.

letak---sazena.jpg