Jdi na obsah Jdi na menu

Jakpak je dnes u nás doma?

       Počásí snad zajímá každého. Ať cestuje, nebo sedí doma za pecí, každý chce vědět, jak kde zrovna teď je. A když ve společnosti je už všechno prodiskutováno, počasí vždycky představuje vhodné téma k povídání. A nepřízeň či neobvyklý průběh počasí se kritizuje snad ještě lépe, než naši politici.

       Chtěl bych vás upozornit na zajímavé internetové stránky, kde se o aktuálním počasí v různých regionech republiky můžete dozvědět zcela čerstvé informace. Stačí, když si otevřete web s názvem www.pocasidoma.cz a tam se můžete vyřádit s vyhledávámím údajů aktuálních a dokonce i statistických.

       Když kliknete na čtvereček nad vybraným místem, zobrazí se podrobné údaje.  V odkazu "Poslední naměřené hodnoty" už je opravdu podrobný přehled. Znalcům Internetu nemusím napovídat, co a jak je třeba dále ovládat. (Jen pro úplnost - číslo ve čtverečku není označením lokality, ale pouze zaokrouhlenou hodnotou aktuální teploty).

       Připomenu ale jen to, že jedna z automatických meteostanic je v naší těsné blízkosti - na letišti Sazená - a tak můžete kdykoliv vědět,

jakpak je dnes u nás doma.