Jdi na obsah Jdi na menu

Největší touha každého muže

21. 9. 2007

           Když jsem mé ženě sdělil, že k narozeninám si chci dopřát to, co je největší touhou každého opravdového muže, nebyl jsem si zcela jist její reakcí. Reagovala ale naprosto klidně a věcně. Zeptala se, kde tu záležitost chci realizovat a kolik to bude stát. Protože jsem měl věc již samozřejmě do detailů promyšlenou, mohl jsem odpovědět okamžitě. Realizace proběhne v našem domku a celkové náklady by neměly přesáhnout dva tisíce. Tato odpověď mou ženu viditelně zcela uspokojila, neboť, i když to nahlas neřekla, nedovedla si v uvedeném rozsahu nákladů představit ani kyprou blondýnku, ani vášnivou brunetu.

 

            Skutečnost však je zcela prozaická. Toužil jsem po vybudování pisoáru. Opravdu, i když je to možná k neuvěření, po tomto zařízení skutečně touží každý opravdový muž. Neboť mužové mají nejen svoje dny, ale také chtějí svou mužskou potřebu vykonávat důstojným způsobem a to je vstoje. Jsou známy případy, kdy manželky své muže a syny ponižují tím, že je nutí, aby tuto intimní činnost vykonávali v poloze vsedě, která je pro muže v této situaci zcela degradující. Ženy při tom obvykle argumentují možností znečistění okolí záchodové mísy, či dokonce neestetičností zvuku moči dopadající z výšky.

 

            Viděl jsem snad stovky obrázků a projektů domácího sociálního zařízení, ale ani na jednom se nevyskytoval pisoár! A přitom ženy si snadno a často samy pro sebe vymáhají takové libůstky, jako je například bidet. Neuvědomují si, že ignorováním mužských práv vlastně škodí samy sobě. Proč asi muži tak rádi chodí do práce, když je práce vůbec nebaví? Proč chodí rádi a často do hospod, když jim vlastně pivo ani moc nechutná? Odpověď je až neuvěřitelně jednoduchá. V práci i hospodě mají muži možnost svou mužskou potřebu vykonávat bez šikanování zcela důstojně. A je přitom lhostejné, zda jim k tomu slouží luxusní velkoobjemový pisoár s automatickým splachováním, či jednoduchá asfaltem natřená stěna se žlábkem.

 

ObrazekI v rodinném domku nebo na chalupě, i když se to na první pohled nezdá, mají muži svou situaci velmi ztíženou. Ať je tam k dispozici moderní splachovací záchod či obyčejná kadibudka, problém zůstává stále stejný. A tak se uchylují k tomu, co klasik nazývá "močením zákeřným" (tj. někde za keřem) nebo "závratným" (za vraty). Pokud jsou taková místa k danému účelu frekventována častěji, škodí to jak vegetaci, tak čistotě ovzduší. A má-li muž zvědavé sousedky, může to škodit i dobré pověsti.

 

Po schválení mou ženou jsem mohl přistoupit k obstarání potřebného materiálu. Naše prodejní síť je přes výše uvedený nepříznivý stav kupodivu velice dobře zásobena širokým sortimentem pisoárů ve velkém rozsahu cen, velikostí i provedení. Pro můj účel jsem volil zařízení nižší střední třídy, které se dá pořídit i se sifonem za cenu někde kolem 1 500 Kč. Vodoinstalační materiál jsem měl v zásobě a sehnat půl čtverečného metru kachlíků pro estetický vzhled a snadnost údržby okolí pisoáru nebyl také problémem.

 

Celkem jednoduchá byla i volba vhodného umístění s ohledem na stávající sítě i potřebu aspoň minimální intimity osoby vykonávající potřebu. Jediný problém nastal s výškovým umístěním pisoárové mušle, neboť mužská část naší rodiny je výškově značně rozčleněná. Horní hranice výšky byla celkem jasná, ale neměl jsem přesnou představu o potřebné výšce minimální. Proto jsem telefonem zavolal dceru, která se svou rodinou žije asi padesát kilometrů od nás. Po zdvořilostních frázích jsem se jí rovnou zeptal: "Máš doma metr? A syna Járu?" Měla po ruce obojí a tak jsem mohl uplatnit požadavek: "Změř, jak vysoko má Jára pinďoura od země."   Z následujícího ticha v telefonu jsem pochopil, že jí přepadla obava, zda se ze mě na stará kolena nestal pedofilní dědek. Vysvětlil jsem proto, že žádaný údaj potřebuji výhradně k plánování stavebních úprav na chalupě. Moc ji moje odpověď asi neuspokojila, ale vykonala žádané a sdělila mi výsledek. Ještě se nesměle zeptala, jestli má taky přeměřit manžela. Především s ohledem na to, že by při manipulaci s předmětem měření mohly vzniknout technické problémy, odpověděl jsem záporně. Pro informaci napodobitelům mého nápadu s budováním pisoáru ale musím dodat, že pro potřebu méně vzrostlých vnuků jsem nakonec výšku volil tak, že do doby než dorostou, mají k dispozici nízkou stabilní stoličku.

 

 

 

Nyní je již pisoár vybudován a slouží svému účelu. Mužští členové naší rozvětvené rodiny nás od té doby velmi rádi a často navštěvují a v jejich očích vždy pozoruji skrytou touhu, mít doma taky něco takového. A to třeba i v paneláku.  

 

 

 

Sazená, září 2007

 

  Chcete-li o pisoárech vědět a vidět ještě něco víc - klikněte zde.

A snad Vám nebude ani vadit, že prezentace je ve francouzštině.

Kdyby to nefungovalo ve Vašem počítači, stáhněte si ZDARMA prohlížeč všech verzí Powe Pointu ZDE.