Jdi na obsah Jdi na menu

p.m. Šumavský deník

17. 1. 2010

 

Zima vyvolává všelijaké asociace. A ty se mohou s průběhem času dost radikálně měnit. Čtěte sami, jak to ve svém deníčku zachytil jeden bývalý obyvatel Prahy.

*****************************************************************************************************

2. října
Konečně jsem se přestěhoval z Prahy do našeho nového domu, který jsme výhodně koupili na Šumavě.
Bože, jak je zde krásně. Už se nemohu dočkat, až majestátné horské vrcholy pokryje sníh.
 
20. října
Šumava je tím nejkrásnějším místem na zemi. Podnikl jsem malý výlet do okolí a přitom jsem viděl několik jelenů. Jak byli nádherní! Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na zemi.
 
11. listopadu
Brzy začne lovecká sezona. Nechápu, jak někdo může být tak sadistický a zabít něco tak překrásného, jako je jelen.
Doufám, že už brzy napadne sníh.
 
10. prosince
Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněžnou pokrývkou. Krásnější než na vánočním pohledu. Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme rodinou koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Krásně jsem se u toho zahřál.
Prostě to tady miluji.
 
15. prosince           
Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou, vtipálek.
Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel. Aspoň budu v kondici.
 
19. prosince
Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem prohazováním úplně vyčerpán.
 
 
22. prosince
Včera napadlo ještě víc těch bílých sraček. Mám na rukou puchýře od lopaty. Jsem přesvědčenej, že sněžnej pluh čeká někde za rohem, dokud neproházím příjezdovou cestu.
Hajzl jeden.
 
25. prosince
Prý Veselé vánoce! Padá pořád víc a víc zasranýho sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho zkurvysyna, co řídí sněžnej pluh, tak ho nakopu do prdele. Nechápu, proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívaj víc soli, aby rozpustila ten sajrajt.
 
27. prosince
Zase napadl vagón těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák s výjimkou prohazování příjezdové cesty pokaždé, když projel pluh.
Nakonec i pluh uvázl v závěji a ten ksindl řidič si ještě ke všemu přišel vypůjčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že jsem jich už šest zlámal, když sem prohazoval zahrnutou příjezdovku a pak sem do něj mlátil tou sedmou, až se dal na útěk.
 
28. prosince  
Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do obchodu pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl do cesty jelen a už se to nedalo ubrzdit. Mám škodu na autě za 150 tisíc. Ty zkurvený parohatý bestie by měli postřílet. Že ti lovci v sezóně je nevymlátili všechny.
 
10. března
Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil, jak může za jednu zimu zrezivět vod tý debilní soli, co s tím ty hovada sypou silnici.
 
12. dubna
Odstěhoval jsem se zpátky do Prahy. Teď teprve vidím, jak je to nádherné město. Nechápu, jak někdo může žít v takové prdeli, jako je Šumava!