Jdi na obsah Jdi na menu

Po čem touží ženy

            Snad ještě žijí pamětníci, kteří si vzpomenou na mou před časem publikovanou úvahu o tom, co je největší touhou každého muže. A vzpomenou si možná i na to, že v mém případě to ke všeobecnému překvapení nebyla ani kyprá blondýnka, ani vášnivá bruneta, ale potřeba mít ve svém obydlí pisoár. Má touha se mi splnila a pisoár slouží k plné spokojenosti nejen mě, ale všem příchozím mužským návštěvníkům našeho domu. Máme s tím ale malý problém. Má čistotná žena občas s nelibostí konstatuje, že se v okolí pisoáru vyskytla nějaká poskvrnka, vzniklá jako důsledek neobratné či nepozorné manipulace s předmětem výkonu pisoárové akce. Marně jí ujišťuji, že je to záležitost zcela bagatelní. Asi bych jí měl nějakým nenápadným způsobem zprostředkovat návštěvu pánského záchodku v nějaké veřejné instituci, úplně nejlépe někde v hospodě.  Jistě by si potom velice považovala, jak čistotného má manžela a neplísnila by mě v případech neúmyslného znečistění.

            Ale to jsem odbočil, podle nadpisu jsem se chtěl věnovat touhám žen. Jakýsi starý bonmot praví, že jakákoliv žena neví, co chce, ale nepřestane po tom toužit, dokud to nedostane. Tak tudy by cesta k uspokojení ženských tužeb zřejmě nevedla. Shlédl jsem také americký romantický film, který hned v názvu inzeroval, že odhalí, po čem ženy touží. Ale nechtělo se mi riskovat úraz elektrickým proudem, který ve filmu umožnil Melu Gibsonovi, aby četl nejtajnější ženské myšlenky. Tak jsem byl odkázán jen a jen sám na sebe, abych to ženské tajemství odhalil.

            A myslím, že jsem u cíle. Po mnoha letech náznaků a nenápadného upozorňování jsem konečně zjistil, že předmět ženské touhy je tak prostý a tak velice podobný touze mužské, že je to až udivující. Ten dotyčný vytoužený předmět je – bidet.

            Jistě všichni znáte to hygienické zařízení, které se vyskytuje v lépe vybavených toaletách, či koupelnách. Naučný slovník praví, že „bidet je nízko umístěný typ umyvadla uzpůsobený pro omývání vnějšího genitálu a řitního otvoru. Zpravidla je využíván po použití záchodu – po vyprázdnění – nebo při intimní hygieně ženy.“

Takže když chcete ženu učinit šťastnou, jeví se to velice jednoduché – prostě jí pořídíte bidet. Ale jednoduché se to jeví jen na první pohled. Zkuste si však představit, jak zabudujete bidet do panelákového záchodu. Záchodová mísa a bidet by musely být v tandemovém uspořádání, takže přístup k jednotlivým zařizovacím předmětům by byl zcela krkolomný. A to vůbec neřeším, jak by musel být řešen přívod a odvod vody. Ani po případné rekonstrukci, kdy se v paneláku často koupelna a WC spojuje v jednu místnost, není výchozí situace o moc příznivější. Když do vymezeného prostoru rozmístíte vše, co je k životu nezbytné, bidet se tam prostě nevejde.

O poznání lépe vypadá situace v domku, kde si prostorový komfort sociálního zařízení můžete dovolit. Ale pokud tam bidet nezabudujete hned při výstavbě, jako tomu bylo v našem případě, není ani zde realizace o moc snadnější. Když jsem si představil, že i když by se potřebné místo pro bidet našlo v blízkosti záchodové mísy, odradila mě představa, že by bylo třeba sbíječkami rozmlátit dlaždice, betonovou podlahu a prokutat díru k zabudovanému odpadnímu potrubí. Připojení zdroje vody by vedle toho byla úplná hračka.

Výsledkem je skutečnost, že u nás v koupelně, kde máme i WC, prostě bidet není. Moje žena sice výslovně nenaléhala, ale stačilo sledovat její rozjitřený pohled při návštěvě prodejen s keramickými zařizovacími předměty a bylo mi jasné, že někdy a nějak ten problém prostě vyřešit musím.

Internet je mocný nástroj a tak jsem ho zapojil do vyhledání alternativního řešení. Jako docela schůdná se jevila možnost zabudování speciálního bidetového sedátka s přívodem vody pod sedátko záchodové. Prodejny nabízejí takových přípravků nepřeberné množství v širokém rozpětí cen a tak se zdálo, že stačí prostě jen vybrat vhodný typ, zakoupit a zabudovat. Byl jsem štěstím bez sebe, když jsem ženu s tím objevem seznámil. Ale kupodivu ona mé nadšení nesdílela. Když si prohlédla popisy, nákresy a zkušenosti zákazníků, vyslovila s návrhem zásadní nesouhlas.  Jevilo se jí problematické, a já jsem její námitku posléze uznal, že zařízení pod záchodovým sedátkem může být a nejspíš také bude občas znečišťováno a následně bude složitě udržováno. Názorně jsem si představil všechny fáze očistných úkonů prováděných v daném prostoru a musel jsem své moudré ženě dát zapravdu.

A pátrání po optimálním řešení tedy pokračovalo. Zprvu se to nejevilo jako příliš praktické a pro výsledný efekt použitelné, ale našel jsem prostorově nenáročné zařízení s názvem bidetová sprška. Malá sprchovací hlavice s tlačítkem, připojená ohebnou hadicí na zdroj studené či temperované vody. Na první pohled to moc optimismu nevzbuzovalo. Avšak po prostudování a simulaci manipulace s takovým zařízením bylo rozhodnuto, bidetovou spršku pořídíme. A jako předem nepožadovaný bonus se jeví skutečnost, že podle propagačních materiálů je takové zařízení použitelné i pro řadu dalších koupelnových úkonů.

1209-04_001.jpg

Nyní je sprška zabudována a používána ke stanovenému účelu. Nějakou dobu trvalo, než jsme si žena i já zvykli na manipulaci s touto novinkou. Voda ze spršky se občas dostala i mimo vymezený prostor, ale den za dnem se zdokonalujeme a používání tohoto veleužitečného zařízení přináší předpokládaný a požadovaný efekt. A jen na okraj – úplně stačí a vůbec neškodí, když je sprchující voda jen studená.

bidetova_sprska_navod_5.jpg

Chcete-li být i vy doma slavní a svou ženou náležitě považovaní, máte námět k přemýšlení. Zadejte si v internetovém vyhledávači heslo „bidetová sprška“ a vyhrne se na vás lavina odkazů, ze kterých můžete vybírat typ, model i cenu zařízení, které vaši ženu a možná i vás uspokojí.