Jdi na obsah Jdi na menu

10.6. Sazenská příroda

12. 6. 2019

Sazená neleží v žádné přírodní rezervaci, ale přece jenom je to venkov se vším, co k tomu patří. A patří k tomu mimo jiné také příroda, jakou ve městě neuvidíte. Ten, kdo k pohybu používá i jiné prostředky než jen auto nebo motocykl, může vidět i něco, co jinak najde jen v encyklopedii nebo v muzeu.

Poměrně hojně se vyskytuje v tomto ročním období například Roháč obecný.  Exemplář, který můžete vidět na fotografii se mi podařilo opravdu vidět a zachytit v Sazené. Na délku měl bezmála 10 cm. Ale podobně jako u následujícího exempláře neprozradím kde to bylo, aby to nelákalo ty, kteří chtějí přírodu poškozovat a nikoliv pozorovat.

img_20190610_103526__01.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Na mezích a stráních najde pozorný pozorovatel také řadu celkem vzácných bylin, které mají uplatnění nejen v herbářích, ale také v kuchyni. Neroste tu sice Česnek medvědí který je v současnosti velmi módní bylinkou, ale celkem hojně se vyskytuje Česnek planý

img_20190607_190346__01.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Od toho medvědího sourozence se vzrůstem dost podstatně liší, ale jeho uplatnění v kuchyni a také na zahrádce je dost podobné.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 10.6. Sazenská příroda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář