Jdi na obsah Jdi na menu

11.5. Výstava obrazů - Ivan Ducháč

12. 5. 2019

Kdysi v naší obci bydlel, ale stále se ještě cítí být občanem Sazené. Ivan Ducháč se sice přestěhoval do Prahy, ale Sazenou (a také chržínský hřbitov) velmi často navštěvuje. Amatérsky se věnuje malování obrazů a protože chtěl své práce představit veřejnosti, logicky požádal, aby se výstava mohla uskutečnit na malém sále sazenského zámku.

V sobotu 11. května odpoledne byla výstava zahájena za nebývale velkého zájmu místních občanů. Starostka obce Blanka Šedivá v krátkém úvodním projevu přítomné seznámila s autorem obrazů a přečetla velmi výstižný dopis jeho bratra, který podrobně charakterizoval kdo a co je nám prezentováno. 

Pro účastníky zahájení výstavy bylo nachystáno malé pohoštění a potom se všichni mohli věnovat prohlídce vystavených prací i neformálním diskuzím se známými, se kterými se mnohdy dlouhou dobu neviděli.

Vystavené obrazy, zobrazující převážně zajímavá zákoutí hlavního města Prahy se všem líbily. Ale nezávisle na sobě několik z nich vyslovilo přání, aby na příští výstavě (která se časem jistě uskuteční) nalezli také zobrazení některých malebných částí naší obce, která by si to jistě zasloužila.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 11.5. Výstava obrazů

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář