Jdi na obsah Jdi na menu

12.1. Kronika v roce 2019

13. 1. 2019

Už jsem tu zmínil, že jsem se po obecních volbách sešel se zastupiteli, abychom si řekli, zda mám v kronice pokračovat. A pokud ano, tak jak.

Výsledkem jednání byla shoda, že pokračování je oboustranně považováno za možné, účelné a prospěšné. A teď tedy několik stručných informací o tom, jak bude kronika vypadat v roce 2019:

- Sazená má v tomto směru něco opravdu výjimečného. Nikde jsem totiž nevypátral, že by nějaká obec měla kroniku "online" na Internetu, včetně možnosti jejích čtenářů, aby se k jednotlivým příspěvkům ihned vyjadřovali.  Chci to zachovat i v tomto roce a pokud byste se někde dozvěděli, že internetovou kroniku mají i jinde, moc rád bych o tom dostal informaci.

- Rád bych měl více informací o tom, co se v Sazené děje. Se zastupiteli jsme se dohodli na informování o akcích Sokola a teď prosím všechny další, kteří by měli něco, co by si zasloužilo zveřejnění, aby mi takové podklady dávali. A to jakkoliv. Osobně, mailem, vzkazem do schránky, prostřednictvím SMS, atd.

- Snažím se osobně navštívit co nejvíce důležitých událostí, ale bohužel někdy se mi to z nejrůznějších důvodů nepodaří. Slovní popis události nějak získám, ale složitější je to s fotografiemi. V některých případech a s některými sousedy/sousedkami již jsem navázal dobrou spolupráci a na další se budu těšit.

- V průběhu let jsem shromáždil velké množství historických fotografií z celé obce. A v roce 2008 jsem nafotografoval všechny domy a objekty v té podobě, jakou tehdy měly. Je tedy odstup více než 10 let, abych takovou akci zopakoval a aby pro budoucnost byla podoba Sazené zachována. V létě letošního roku znovu obejdu celou obec a snímky domů i dalších objektů pořídím. Nebojte se, není to nic, co by narušovalo chráněné soukromí. Ale každý má do léta možnost si dům i jeho okolí upravit tak, aby se za jeho stav nemusel stydět.

********************************************************************************************************

Pokud sledujete tyto stránky častěji a podrobně, najdete dole počitadlo návštěv. A v tom případě jste si jistě všimli, že se pomalu, ale jistě přibližuje k půlmilionu. Pro mě je takové číslo velice překvapivé a zavazující. Rád bych, kdyby se někomu podařilo zachytit (např. přes PrintScreen) ten okamžik, kdy ta bájná hranice bude dosažena. Já budu přemýšlet, jak takového úspěšného lovce odměnit.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář