Jdi na obsah Jdi na menu

17. 7. Podvodníci s energiemi

17. 7. 2019

       Informace o podvodných obchodnících s energiemi každou chvíli vidíte v televizi, slyšíte v rozhlase, čtete v novinách. A často se s některým z nich můžete setkat osobně přímo v Sazené. Jeden z nich mi zazvonil na zvonek u mého domu toto pondělí, chtěl zkontrolovat všechny smlouvy, platby, elektroměr, plynoměr. Vypoklonkoval jsem ho velice rychle, poslal jsem informaci na obecní úřad, stačil jsem před ním varovat i sousedku. A ještě jsem si ho vyforografoval.

img_20190715_135157__01.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dozvěděl jsem se, že ale on nebo jeho kolega i v Sazené uspěli a dosáhli podepsání "výhodné" smlouvy. Výhodná je taková smlouva ale jen pro toho, kdo vás podvedl. S takovým dokumentem je potom ale velmi těžké bojovat a tomu, kdo podepsal, přinese spoustu problémů, včetně těch finančních. 

Doporučuji proto:

- podomního obchodníka odeslat na obecní úřad s tím, že tam prověří jeho oprávnění a pokud bude věrohodné,  rozhlasem budou obyvatele informovat, že má právo se po obci pohybovat a uzavírat smouvy,

- starostku nebo místostarostu informujte telefonem, že se takový člověk po obci pohybuje a že porušuje zákaz, který je na tabuli se začátkem obce vyvěšen,

- žádné doklady takovému prodejci neukazujte, do domu ho nepouštějte,

- a co především - žádný dokument (smlouvu) mu nepodepište, i kdyby tvrdil, že je sebevýhodnější!

Vím o lidech v okolí, kteří takovým lumpům uvěřili. Mohou vám vyprávět, kolik peněz a zbytečných starostí je to stálo. A také to, jak těžké bylo, se z tak nevýhodné smlouvy vyvázat.  Nechtějte opakovat jejich chyby.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 17. 7. Podvodníci s energiemi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář