Jdi na obsah Jdi na menu

3. 8. Votavové v Sazené

6. 8. 2019

       V sobotu 3. srpna se v Sazené sešli členové jedné z tradičních sazenských rodin - Votavů z Malé strany. Aby taková akce byla kapacitně zvládnutelná, účastnili se pouze ti starší, ale i tak jich bylo ke dvaceti. Nejstaršímu z účastníků je již 89 let a tak pamatuje ještě první republiku. A nezapomněl se ostatním pochlubit životní událostí, kdy se svým tatínkem na Václavském náměstí v Praze potkal prezidenta Masaryka a ten mu podal ruku.

       Nejdelší cestu do Sazené měl emeritní prezident Slovenské komory veterinárních lékařů, který cestoval až z Bratislavy, kde provozuje renomovanou veterinární kliniku.

       Seznámili se s historií rodu, vzájemně si vyměnili rodinné dokumenty a vzácné fotografie. Samozřejmě se také prošli po obci, aby si prohlédli dům, odkud rodina pochází a další památky. Nechyběl ani vloni opravený most a díky vstřícnému přístupu Pevnostního muzea si mohli i mimo pravidelný otevírací den prohlédnout objekt u obecní váhy. 

       Pokud se podobně sejdou i příslušníci jiných rodin a budou mít o to zájem, rád zveřejním informaci a fotografie z jejich setkání.

 

Náhledy fotografií ze složky 3. 8. Votavové v Sazené

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář