Jdi na obsah Jdi na menu

Vzácný úlovek

30. 7. 2008

     Staré fotografie sháním pořád, už se jich sešla slušná řádka. Některé jsou lepší, jiné horší, ale jsem rád za každou, kterou se podaří zachránit a která neskončí někde v popelnici.

   Ale někdy je úlovek opravdu velice vzácný - jako se to podařilo dnes. Fotografie, sice nedatovaná, ale podle odhadu někdy z let 1955 až 1960, na které je zachyceno

26 sazeňáků. 

Obrazek

      Fotografii doma uchovával Jaroslav Hájek a ke mně ji přinesl Mirek Kratochvíl - oba z velké komunity sazeňáků, kteří žijí v Kralupech nad Vltavou.

      Zajímavé je, že se jedná o výhradně pánskou společnost, všichni jsou slavnostně oblečení, ale z okolního prostředí se nedá jednoznačně identifikovat, kde se fotografování uskutečnilo.  Důležité je také to, že se až na jednoho podařilo všechny identifikovat a na druhé kopii ve fotogalerii jsou uvedena i jména (pokud jsem některé jméno mírně zkreslil, vzniklo to neúmyslně a za chybu se omlouvám).

    Jestli někdo bude schopen přesněji identifikovat dobu a místo  vzniku fotografie, rád údaje doplním, opravím a zveřejním.

 

RV

 

Náhledy fotografií ze složky Šestadvacet sazeňáků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář